شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Monday, 22 April , 2024
امروز : دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 16010
  پرینتخانه » اقتصادی تاریخ انتشار : 27 بهمن 1400 - 13:57 | 434 بازدید | ارسال توسط :

تسری قوانین انگیزه‌ای برای سرمایه‌گذار نمی‌گذارد

معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی با اشاره به  تسری قوانین و مقررات کشور از جمله؛ قوانین مرتبط با صادرات و واردات، قوانین پولی و مالی و قوانین کار و تجارت، عنوان کرد: دیگر هیچ انگیزه‌ای برای ورود سرمایه‌گذار به مناطق آزاد باقی نمی‌ماند. به گزارش پایگاه خبری مناطق آسیا(ARNA)، احمد […]

تسری قوانین انگیزه‌ای برای سرمایه‌گذار نمی‌گذارد

معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی با اشاره به  تسری قوانین و مقررات کشور از جمله؛ قوانین مرتبط با صادرات و واردات، قوانین پولی و مالی و قوانین کار و تجارت، عنوان کرد: دیگر هیچ انگیزه‌ای برای ورود سرمایه‌گذار به مناطق آزاد باقی نمی‌ماند.

به گزارش پایگاه خبری مناطق آسیا(ARNA)، احمد جمالی فصل اختلاف دیدگاه ها پیرامون موضوع مالیات مناطق آزاد را در تفاوت معیار مقایسه دانست و گفت: مناطق آزاد رقیب سرزمین اصلی نیستند، بلکه رقبای ما مناطق آزاد کشورهای دیگر و به خصوص کشورهای همسایه هستند.

به گفته او، اگر لایحه مالیات بر ارزش افزوده به تصویب مجلس برسد، شاهد سونامی فرار سرمایه‌گذاران در سال آینده خواهیم بود.

معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، درباره بررسی مصوبه اخیر مجلس در خصوص پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد در قالب بودجه ۱۴۰۱ گفت: پیرو دیدگاه سعید محمد، مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، زمانی که دولت به سرمایه‌گذار تعهد معافیت مالیاتی داده است، نقض آن نه از لحاظ شرعی و نه از لحاظ اخلاقی صحیح نیست.
جمالی، فصل اختلاف دیدگاه ها پیرامون موضوع مالیات مناطق آزاد را در تفاوت معیار مقایسه دانست و گفت: مناطق آزاد رقیب سرزمین اصلی نیستند، بلکه رقبای ما مناطق آزاد کشورهای دیگر و به خصوص کشورهای همسایه هستند.

معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه گفت: علی رغم تلاش‌های دولت در چند ماه گذشته، به ویژه در ارتقاء سطح همکاری‌های اقتصادی با کشورهای دیگر، بستر مناسب مناطق آزاد کشور برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی، در آستانه تهدید بزرگی قرار دارد.

جمالی تصریح کرد: در جایی که ما بدون هیچ زیرساختی، مالیات را هم برقرار کنیم، در واقع فلسفه وجودی منطقه آزاد را از بین برده ایم و فرق منطقه آزاد با شهرک صنعتی در همین است که دارای مزیت ها و مشوق هایی همچون معافیت مالیاتی باشد و این مصوبه مجلس، تمام خدمات بخش خصوصی در مناطق آزاد که به دعوت دولت در این مناطق سرمایه‌گذاری کرده اند را نادیده می‌گیرد و این امر موجب سونامی فرار سرمایه‌گذاران به کشورهای اطراف خواهد شد.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد: نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در هفته‌ آینده، دغدغه‌ فعالان اقتصادی را دریابند و با دادن فضای تنفس به شعار سال، شرایط عملیاتی پشتیبانی و مانع زدایی از تولید را با رای به حذف بند مرتبط با مالیات بر ارزش افزوده برای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فراهم آورند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.