شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Monday, 22 July , 2024
امروز : دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 19691
  پرینتخانه » استانها تاریخ انتشار : 20 تیر 1401 - 18:31 | 85 بازدید | ارسال توسط :

۳۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات حمایت از اشتغال در استان البرز اختصاص یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با تبریک عید سعید قربان، از برنامه های حمایتی تسهیلات اشتغال زا در دبیرخانه کارگروه اشتغال استان در قالب حمایت از مشاغل خانگی، اشتغال پایدار روستایی و عشایری و همچنین تسهیلات اشتغالزایی بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سنواتی خبر داد.

۳۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات حمایت از اشتغال در استان البرز اختصاص یافت

به گزارش خبرنگار چراغ امید؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با اعلام اعتبارات تخصیص یافته سال ۱۴۰۱ در خصوص حمایت تسهیلاتی از مشاغل خانگی، اشتغال پایدار روستایی و عشایری و اشتغالزایی بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سنواتی در قالب بسته جامع اشتغال که از سوی معاونت اشتغال این اداره کل منتشر شده است، گفت: در راستای حمایت دولت مردمی حضرت آیت الله رییسی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح های اشتغال زا، اداره کل تعاون و رفاه اجتماعی استان البرز از طرح های تولیدی و کسب و کار در بخش های مختلف اقتصادی صنعتی، کشاورزی و خدمات در قالب اعطای تسهیلات اشتغالزا حمایت خواهد کرد.

دارایی در ادامه با اشاره به اعتبار ۹۷۵ میلیارد ریالی تخصیص یافته به مشاغل خانگی گفت: کلیه متقاضیان فعالیت در حوزه کسب و کار و مشاغل خانگی استان البرز با ثبت نام در سامانه مشاغل خانگی به آدرس mkh.mcls.gov.ir و یا درگاه ملی مجوزها می توانند نسبت اخذ مجوز حداکثر در ۳ روز و تقاضای تسهیلات مشاغل خانگی اقدام کنند. حتی اگر کسانی که فاقد گواهی مهارت هستند نیز می توانند از این طرح استفاده کنند. متقاضیان می توانند در بیش از پانصد رشته ثبت و مجوز محور با گرایش های متنوع ثبت نام و از تسهیلات کم بهره چهار درصد توسط بانک های عامل به متقاضیان مستقل و پشتیبان با معرفینامه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان حداقل ۵۰۰ و حداکثر ۵۰۰۰ میلیون ریال بهره مند شوند.

رییس شورای هماهنگی دستگاه های اجرایی تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز در ادامه از اختصاص اعتبار ۶۵۰ میلیارد ریالی برای متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی در استان البرز خبر داد و خاطر نشان شد: متقاضیان فعالیت در رسته های اولویت دار شغلی در روستاها و مناطق عشایری استان البرز با ثبت نام در سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir می توانند نسبت به تقاضای تسهیلات بمنظور حمایت از اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری اقدام کنند. اعطای تسهیلات با سود شش درصد توسط بانک های عامل و به ازای ایجاد هر نفر اشتغال بیمه شده ۱۵۰۰ میلیون ریال و ایام تنفس مناسب برای بازپرداخت تسهیلات خواهد بود.

عبدالله دارایی همچنین با اشاره به لزوم حمایت از طرح های اشتغال زا از طرح های تولیدی و کسب و کار در بخش های مختلف اقتصادی صنعتی، کشاورزی و خدمات در قالب اعطای تسهیلات اشتغالزایی بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سنواتی و پیش بینی اعتبار ۲۰۰۰ میلیارد ریالی برای صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی خبر داد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز خاطر نشان شد: کلیه متقاضیان فعالیت در رسته های اولویت دار شغلی در استان e و کار و اشتغال ناشی از آن در سطح استان اقدام نمایند. اختصاص تسهیلات برای طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۳۰ درصد و اختصاص تسهیلات ایجادی صرفا برای طرح های دانش بنیان و پیشران از ویزگی های این خدمات خواهد بود.

وی در پایان گفت: تسهیلات با سود ۱۲ درصد و سرمایه‎ در ‎گردش با سود ۱۴ درصد و به‎ازای ایجاد هر نفر اشتغال ۱۰۰۰ و ۱۵۰۰ میلیون ریال با قابلیت بازپرداخت اقساط حداکثر تا ۷ سال برای طرح های ایجادی خواهد بود. همکاران من در مدیریت اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز آماده پاسخگویی به عزیزان خواهند بود و در روزهای سه شنبه نیز بنده به عنوان خادم مردم عزیز استان در خدمت شهروندان و هم استانی های عزیز هستم.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.