شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Tuesday, 23 July , 2024
امروز : سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 19349
  پرینتخانه » بین الملل تاریخ انتشار : 12 تیر 1401 - 12:13 | 103 بازدید | ارسال توسط :

چین نقش مهمی در مدیریت محیط زیست جهانی ایفا کرده است

مارکو لامبرتینی مدیرکل صندوق جهانی طبیعت روز چهارشنبه ۲۹ ژوئن در حاشیه کنفرانس اقیانوس سازمان ملل ۲۰۲۲ در لیسبون در گفت و گو با خبرگزاری شین هوا اظهار داشت: بشریت با «بحران زیست محیطی سه گانه» رو به رو شده و به یک عملیات بین المللی هماهنگ نیاز دارد. در مدیریت محیط زیست جهانی، چین نقش مهمی ایفا کرده است.

چین نقش مهمی در مدیریت محیط زیست جهانی ایفا کرده است

لامبرتینی گفت که حفاظت از تنوع زیستی جهانی، حفاظت از اقیانوس ها و رویارویی با تغییرات آب و هوایی به یک عملیات هماهنگ شده در مقیاس جهانی نیاز دارد. همراهی جامعه های اقتصادی پیشرفته و در حال رشد در شرایط رویارویی مشترک با تغییرات اقلیمی و خسارت طبیعی، به نفع همه است.

مدیر کل صندوق جهانی طبیعت افزود: تا کنون، چین در مدیریت جهانی محیط زیست به ویژه در رویارویی با تغییرات آب و هوا نقش مهمی ایفا کرده است. این کشور از طریق سرمایه گذاری کلان خود در صنعت جهانی انرژی خورشیدی قیمت انرژی خورشیدی در جهان را کاهش داده و امروزه در مقایسه با سوخت های فسیلی، صنعت انرژی خورشیدی جهان توان رقابتی دارد. از سوی دیگر، برای مقابله با گرمایش زمین، چین نیز هدف دستیابی به خنثی سازی کربن تا سال ۲۰۶۰ را مطرح کرده که این یک تعهد بزرگی است.

وزارت اکولوژی و محیط زیست چین اخیرا اعلام کرد که دولت چین اهمیت زیادی به حفاظت از تنوع زیستی می دهد و به عنوان رییس cop15 همراه طرف های مختلف برای دستیابی به یک “چارچوب تنوع زیستی جهانی پس از ۲۰۲۰” عظمیم و عملی تلاش خواهد کرد.

مارکو لامبرتینی با اشاره به انتظارش نسبت به نقش هدایت کننده بیشتر چین در کنفرانس تنوع زیستی گفت: محیط طبیعی ما در چند دهه گذشته شاهد خسارات کلان بوده و این خسارت همچنان تا امروز ادامه دارد. باید جلوی این روند بایستیم و از طریق محافظت از طبیعت، خودمان را محافظت کنیم. این یک راهبرد برد-برد است.

کنفرانس اقیانوس ۲۰۲۲ سازمان ملل ۲۷ ژوئن در لیسبون، پایتخت پرتغال گشایش یافت. سیاستمداران، مسوولان تجاری ، پژوهشگران، گروه های غیر دولتی و هزاران جوان از کشورهای مختلف در این کنفرانس پنج روزه شرکت کردند تا راه حلی برای رویارویی با چالش های پیش روی اقیانوس جهان را مورد بررسی قرار دهند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.