شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Saturday, 20 July , 2024
امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 20774
  پرینتخانه » اسلایدر صفحه اول, بین الملل تاریخ انتشار : 13 مرداد 1401 - 15:15 | 145 بازدید | ارسال توسط :

چرا آمریکا مدام «کارت شین جیانگ» را بازی می‌کند؟

اخیراً ایالات متحده تحرکات مکرری را با هدف شین جیانگ چین انجام داده است. وزارت امور خارجه آمریکا چندی پیش گزارشی را منتشر کرد که در آن به دروغ‌پردازی درباره به اصطلاح «اردوگاه های بازداشت» و «کار اجباری» در شین جیانگ ادامه داده و بار دیگر به تهمت به اصطلاح «نسل کشی» و «جنایت علیه بشریت» چین در شین جیانگ دست زده و همچنان وجود به اصطلاح «کار اجباری» در شین جیانگ را اعلام می کند.

چرا آمریکا مدام «کارت شین جیانگ» را بازی می‌کند؟

اظهارات بی اساس فوق، گوش جامعه جهانی را آزرده، اما چرا آمریکا مدام «کارت شین جیانگ» را بازی می‌کند؟ برای بیان دلیل اصلی آن باید به توطئه این کشور درباره برهم زدن ثبات شین جیانگ و «استفاده از شین جینگ برای مهار چین” اشاره کرد.

طی سال‌های اخیر، ایالات متحده از طریق لوایح گوناگوان و انتشار گزارش‌های مختلف، تدوین استراتژی‌های تبلیغاتی مرتبط با شین جیانگ، هدایت رسانه‌ها برای انتشار اطلاعات منفی درباره شین جیانگ و تشویق نهادهای تحقیقات علمی، اتاق‌های فکر و سازمان‌های غیردولتی آمریکا برای به وجود آوردن «گزارش‌های تحقیقاتی مربوط به شین جانگ»، یک «زنجیره تولید» کامل برای سیاه‌نمایی شین جیانگ را ایجاد کرده است.

ایالات متحده در مورد موضوع «کار اجباری» سروصدای زیادی به راه انداخته که هدف اصلی آن استفاده از این بهانه برای اجرای «جداسازی سخت» زنجیره تامین خود با چین است تا شین جیانگ و حتی چین را از زنجیره تولید جهانی خارج کند. این اقدام آمریکا نه تنها به توسعه باثبات شین جیانگ آسیب می رساند بلکه قصد آن ایجاد «بیکاری اجباری» و «بازگشت اجباری به فقر» در شین جیانگ است و همچنین هزاران شرکت جهانی را که به مواد خام شین جیانگ متکی هستند، مجبور به پرداخت هزینه اقدامت آمریکا می‌کند.

بازی مداوم آمریکا با «کارت شین جیانگ» نمی‌تواند افراد دانای جامعه بین‌المللی فریب دهد. بیش از ۲ هزار کارشناس و دانشمند، روزنامه‌نگار، دیپلمات و شخصیت مذهبی از بیش از ۱۰۰ کشور جهان در سال‌های اخیر به شین جیانگ سفر و از این منطقه دیدن کرده‌اند که شاهد واقعیات ثبات اجتماعی، توسعه اقتصادی و سعادتمندی مردم در شین جیانگ بوده‌اند. در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، نزدیک به ۱۰۰ کشور از سیاست‌های دولت چین در رابطه با شین جیانگ حمایت کرده اند و با مداخله در امور داخلی چین با بهانه حقوق بشر مخالفت کرده‌اند.

مردم شین جیانگ به طور واقعی و عملی دستاوردهای توسعه شین جیانگ را احساس و تجربه کرده‌اند که جامعه بین‌المللی نیز آن را مشاهده کرده است. در طول ۶۰ سال گذشته، کل جمعیت شین جیانگ چهار برابر افزایش یافته که در این میان، تعداد کل جمعیت قوم اویغور از ۲٫۲ میلیون نفر به حدود ۱۲ میلیون نفر افزایش یافته است و همچنان میانگین امید به زندگی سرانه از ۳۰ سال به ۷۴٫۷ سال افزایش یافته است. در نیمه اول سال جاری میلادی، ارزش کل واردات و صادرات تجارت خارجی شین جیانگ ۹۱ میلیارد و ۵۱۰ میلیون یوان رسیده است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۳۹٫۱ درصد رشد کرده و ۲۹٫۷ درصد بالاتر از نرخ رشد ملی است و همچنین رکورد جدید برای داده‌های تجارت خارجی این دوره ظرف ۱۰ سال گذشته ایجاد کرده است. دستاوردهای توسعه ملموس شین جیانگ با قدرت سیاه‌نمایی آمریکا را رد کرده است.

در مورد «نسل کشی» هم باید اول به کشتار دسته‌جمعی، مهاجرت اجباری و نسل کشی فرهنگی علیه بومیان آمریکایی در ایالت متحده پرداخت. اگر درباره «کار اجباری» صحبت شود، باید واقعیت قاچاق و فروش نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر شهروند کشورهای دیگر به آمریکا برای کار اجباری بررسی شود. اگر درباره «جنایت علیه بشریت» حرفی می زنیم، باید کشته شدن صدها هزار تن از مردم بی‌گناه در خاورمیانه و جاهای دیگر جهان به دست آمریکا را مورد بررسی قرار داد. آمریکا با این لکه های ننگ، باید آینه را بردارد و بیشتر به خود نگاه کند!

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.