شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Wednesday, 24 July , 2024
امروز : چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 23343
  پرینتخانه » بین الملل تاریخ انتشار : 21 آبان 1401 - 2:34 | 119 بازدید | ارسال توسط :

نماینده چین از تقاضای کشورهای در حال توسعه برای تامین مالی آب و هوایی حمایت کرد

شیه جن هوا، نماینده ویژه چین در امور تغییرات آب و هوایی روز چهارشنبه گفت، چین از تقاضای دریافت خسارت کشورهای در حال توسعه، به ویژه کشورهای آسیب پذیر، از کشورهای ثروتمند در رابطه با جبران خسارت های مالی ناشی از تأثیرات تغییرات آب و هوایی حمایت می کند.

نماینده چین از تقاضای کشورهای در حال توسعه برای تامین مالی آب و هوایی حمایت کرد

شیه که همچنین نماینده ویژه رئیس جمهور چین شی جین پینگ است این اظهارات را در یک کنفرانس مطبوعاتی در بیست و هفتمین نشست جاری کنفرانس اعضای (COP27) کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوایی (UNFCCC) بیان کرد.

شیه گفت که چین نیز به عنوان یک کشور در حال توسعه امسال به دلیل بلایای آب و هوایی متحمل خسارات هنگفتی شد. وی افزود که با دیدن مصائب سایر کشورهای در حال توسعه، ما کاملاً از احساسات آنها آگاه هستیم و از خواسته های آنها حمایت می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: راه حل مسئله ضرر و زیان روشن است، یعنی اصل «مسئولیت های مشترک اما متمایز» که توسط چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوایی، موافقت نامه پاریس و پروتکل کیوتو ایجاد شده است که همه بر اساس تحقیقات علمی و مسئولیت های تاریخی است.

شیه گفت: «چین هرچند که موظف به این کار نیست اما مایل است، به کشورهای در حال توسعه کمک کند تا از طریق همکاری جنوب-جنوب، سازگاری خود را افزایش دهند.» وی افزود که چین ۲ میلیارد یوآن (حدود ۲۷۵٫۸ میلیون دلار آمریکا) به کشورهای در حال توسعه برای سازگاری و کاهش کمک کرده است.

شی از کشورهای توسعه یافته خواست تا به تعهدات خود مبنی بر ارائه سالانه ۱۰۰ میلیارد دلار آمریکا به کشورهای در حال توسعه عمل کنند، تعهداتی که آنها بیش از یک دهه پیش در کنفرانس تغییرات آب و هوایی کپنهاگ داده اند.

نماینده آب و هوای چین گفت: از زمانی که کشورهای توسعه یافته در کنفرانس کپنهاگ در سال ۲۰۰۹ سالانه ۱۰۰ میلیارد دلار متعهد شدند، ۱۳ سال می گذرد، اما تاکنون به آن عمل نکرده اند.

شیه به کشورهای توسعه یافته پیشنهاد کرد ۱۰۰ میلیارد دلار را در سال جاری اختصاص دهند و در صورت لزوم، جدول زمانی و نقشه راه برای افزایش بیشتر بودجه پس از سال ۲۰۲۵ تعیین کنند.

نماینده اقلیمی چین از کشورهای توسعه یافته خواست به جای لغو توافقنامه پاریس، به طور کامل آن را اجرا کنند. کاری که در اینجا قرار است انجام دهیم، مذاکره مجدد در مورد توافق پاریس نیست، بلکه تبدیل این وعده به عمل و ایجاد نتایج محکم است.

شیه همچنین پیشرفت چین در انتقال انرژی، کنترل انتشار گاز متان و تجارت کربن را توصیف کرد.

بیست و هفتمین نشست تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد تا ۱۸ نوامبر در شهر ساحلی شرم الشیخ مصر برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.