شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Thursday, 25 July , 2024
امروز : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 19764
  پرینتخانه » بین الملل تاریخ انتشار : 22 تیر 1401 - 13:34 | 107 بازدید | ارسال توسط :

مزایای اینترنت در خدمت مردم سراسر جهان

روز سه شنبه ۱۲ ژوئیه، شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین پیام تبریکی را به مناسبت تاسیس سازمان بین المللی کنفرانس جهانی اینترنت ارسال کرد که در آن نوشته شده بود: “امیدوارم کنفرانس جهانی اینترنت ضمن پایبندی بر برنامه ریزی سطح بالا، ساخت و ساز با استانداردهای بالا و پیشبرد در سطح بالا، مشاوره مشترک را از طریق گفتگو، کمک و اشتراک گذاری از طریق همکاری عملی ترویج کند و خرد و قدرت خود را در خدمت توسعه و حاکمیت اینترنت جهانی به کار گیرد. “

مزایای اینترنت در خدمت مردم سراسر جهان
شی جین پینگ در این پیام عمیقاً روند کلی توسعه اینترنت را در نظر گرفته است و اهمیت تأسیس سازمان بین المللی کنفرانس جهانی اینترنت را عمیقاً تحلیل کرد و اعتماد و عزم راسخ چین را برای ایجاد جامعه ای با آینده مشترک در فضای مجازی نشان داد و بر اهمیت رسیدن به اجماع بین‌المللی بیشتر ، تجمیع همه نیروها و همکاری برای توسعه بهتر اینترنت و استفاده و مدیریت آن تأکید داشت .

توسعه سریع اینترنت به طور گسترده و عمیقی بر روند تولید و زندگی انسان تأثیر گذاشته و مجموعه ای از فرصت ها و چالش های جدید را برای جامعه بشری به همراه آورده است. شی جین پینگ بر اساس بررسی عمیق در روند توسعه اینترنت جهانی، مجموعه ای از مفاهیم و نظرات مهم مانند ساختن جامعه ای با آینده مشترک در فضای مجازی را مطرح کرد که روند رو به جلو برای توسعه سالم  اینترنت جهان را نشان داده و واکنش های مشتاقانه را برانگیخته است.

در حال حاضر، تحولات گوناگون و همه گیری کرونا در کنار هم قرار گرفته اند و اعضای جامعه بین المللی نیاز مبرم به احترام و اعتماد به یکدیگر و همکاری دارند تا با کمک هم مشکلات توسعه نامتوازن، قوانین نامطلوب و نظم نامعقول در زمینه توسعه اینترنت حل شود.  تأسیس سازمان بین المللی کنفرانس جهانی اینترنت، بستر جدیدی را برای اشتراک گذاری جهانی اینترنت و مدیریت مشترک ایجاد کرده‌اند. گردهمایی سازمان‌های بین‌المللی مرتبط، مؤسسات و ارگان ها، کارشناسان و دانشمندان در زمینه اینترنت جهانی به تقویت گفت‌وگو و تبادلات، ارتقای همکاری‌های عملی، گسترش روحیه مشارکت، جمع‌آوری ایده‌ها و ایجاد فضای مجازی امن و باثبات و مرفه کمک خواهد کرد.

جامعه بین‌المللی باید از تأسیس سازمان بین‌المللی کنفرانس جهانی اینترنت به عنوان یک فرصت مهم استفاده کند و ضمن ایفای کامل نقش خود به‌عنوان یک بستر، در جهت تقویت گفت‌وگو و همکاری تلاش کند و خرد و قدرت خود را در خدمت توسعه و حاکمیت اینترنت جهانی به کار گیرد.

در سال‌های اخیر، در بسیاری از امور گوناگون مانند پرداخت موبایلی، تجارت الکترونیک، کار آنلاین و پزشکی از راه دور، چین سرع خود در مسیر تبدیل شدن به یک قدرت سایبری، یک چین دیجیتال و یک جامعه هوشمند را افزایش داده و یکپارچگی عمیق اینترنت، داده‌های بزرگ، هوش  مصنوعی با  اقتصاد واقعی را ارتقا داده است ودائماً در حال تزریق نیروی محرکه جدید و هدایت روند جدید این بخش‎هاست. چین به‌عنوان یک کشور بزرگ مسئولیت‌پذیر، از طریق اقدامات عمل‌گرایانه  در پیشبرد مدیریت جهانی اینترنت، خرد  و قدرت چین را ارائه خواهد کرد.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.