شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Saturday, 20 July , 2024
امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 19340
  پرینتخانه » اقتصادی تاریخ انتشار : 12 تیر 1401 - 12:00 | 113 بازدید | ارسال توسط :

فرصت فروش تکنولوژی صنایع غذایی، ساختمان سازی و صنایع دستی البرز به سنگال ایجاد شد

سفیر سنگال در ایران به دنبال سفر به البرز و بازدید از ظرفیت های تولیدی و پژوهشی دو مجموعه صنعتی در البرز و یک پژوهشگاه پلمیر و پتروشیمی گفت: فروش تکنولوژی بخش های صنایع غذایی، صنایع دستی و ساختمان سازی البرز به سنگال فراهم است.

فرصت فروش تکنولوژی صنایع غذایی، ساختمان سازی و صنایع دستی البرز به سنگال ایجاد شد

به گزارش خبرنگار چراغ امید، سالیو نیانگ دینگ به دنبال سفر یک هیات تجاری از سنگال به البرز به همراه رئیس و مسئولان اتاق بازرگانی البرز در بازدید از توانمندی های صنعتی و پژوهشی مشتمل بر تولیدات بتنی و مواد شیمیایی ساختمانی مانند رنگ و رزین در مهرشهر و شهرک صنعتی سیمین دشت و دستاوردهای پلمیری و پتروشیمی یک پژوهشگاه در اتوبان تهران- کرج اظهار کرد: با مشاهده ظرفیت های صنعتی البرز در این بازدید باورمان در مورد توانمندی این استان به یقین تبدیل شد.

وی ادامه داد: در کنار آشنایی نزدیک با پتانسیل های صنعتی البرز یک نتیجه خوب این دیدار فرصت های تجاری ایجاد شده برای فعالان افتصادی ایران با سنگال در زمینه هایی مانند فروش تکنولوژی به این کشور در بخش هایی از جمله ساختمان سازی، صنایع غذایی و یا صنایع دستی است.

سفیر سنگال در ایران با اشاره به اهمیت شکل گیری همکاری دو جانبه پویا میان ایران و سنگال افزود: دولت های ایران و سنگال آمادگی لازم برای حمایت از تجار و فعالان اقتصادی خود را دارند، چون زمینه همکاری میان تجار و سرمایه‌گذاران دو کشور برقرار است.

وی با بیان اینکه بازدید این هیات تجاری سنگال به البرز نخستین قدم به منظور تعامل بیشتر میان طرفین است، گفت: هدف این است که آشنایی وسیع میان ایران و سنگال شکل گیرد تا با انجام‌ سفرهایی میان طرفین، ظرفیت های تجاری موجود را از نزدیک ببینند.

نیانگ دینگ با اشاره به اینکه مراودات تجاری میان ایران و سنگال هیچگاه قطع نشده بود، گفت: این روابط در گذشته میان تجار دو کشور به صورت دو یا سه نفری برقرار بود اما اکنون هیات تجاری با تعداد نفرات بیشتر و به صورت هدفمند به ایران سفر کردند.

وی در مورد شرایط تحریمی که بر مراودات اقتصادی ایران اثرگذار بوده است، گفت: امید است که این تحریم ها برداشته شود تا از نظر منافع اقتصادی، کشور ایران بتواند میان کشورهای مختلف گزینه های بیشتری برای تقسیم روابط تجاری داشته باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.