شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Wednesday, 22 May , 2024
امروز : چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 34330
  پرینتخانه » اسلایدر صفحه اول, سیاسی تاریخ انتشار : 09 اسفند 1402 - 2:46 | 93 بازدید | ارسال توسط :
علی شاملو محمودی نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی از شهرستان ملایر:

شهر ملایر ظرفیتهای اقتصادی فراوانی دارد/ ملایر قابلیت و ظرفیت توسعه همه جانبه دارد/ حل معضلات ملایر باید با همکاری مردم صورت بگیرد

علی شاملو محمودی نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی از شهرستان ملایر با کد انتخاباتی ۵۶۳ است. در این راستا گفتگویی با او کرده ایم که در ذیل می خوانید. _خودتان را معرفی کنید. اینجانب علی شاملومحمودی متولد ۲۲ دی ماه ۱۳۵۲ در شهر تهران هستم. بنا به مقتضیات شغلی پدر و مادرم که هر دو […]

شهر ملایر ظرفیتهای اقتصادی فراوانی دارد/ ملایر قابلیت و ظرفیت توسعه همه جانبه دارد/ حل معضلات ملایر باید با همکاری مردم صورت بگیرد

علی شاملو محمودی نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی از شهرستان ملایر با کد انتخاباتی ۵۶۳ است. در این راستا گفتگویی با او کرده ایم که در ذیل می خوانید.

_خودتان را معرفی کنید.

اینجانب علی شاملومحمودی متولد ۲۲ دی ماه ۱۳۵۲ در شهر تهران هستم. بنا به مقتضیات شغلی پدر و مادرم که هر دو فرهنگی بودند و در وزارت آموزش و پرورش به عنوان دبیر خدمت می کردند و محل خدمتشان در شهر مقدس قم بود، دوران کودکی را تا سال ۱۳۵۸ در آن شهر سپری کردم.
از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۵۹ در شهر تهران زندگی کردم و از آن زمان تا سال ۱۳۶۱ بنا به مقتضیات شغلی پدر و مادرم که از سوی وزارت آموزش و پرورش به عنوان دبیر اعزامی در کشور کویت ماموریت پیدا کرده بودند در آن کشور زندگی کردم و کلاس اول ابتدایی را در آن کشور گذراندم.
در سال ۱۳۷۴ دیپلم ادبیات و علوم انسانی را در کشور امارات شهر دبی از مدارس ایرانیان اخذ کردم.
در سال ۱۳۷۶ وارد خدمت مقدس سربازی شدم. از همان سال به علت علاقه به مطبوعات و شغل روزنامه نگاری و خبرنگاری همکاری خود را با رسانه ها آغاز کردم و تاکنون نیزادامه دارد.
در سال ۱۳۸۳ وارد دانشکده انجمن صنفی روزنامه‌نگاران شدم و سال ۱۳۸۷ موفق به دریافت مدرک کاردانی گرفتم.
اردیبهشت ماه ۱۳۸۷ باروزنامه اطلاعات همکاری خود را آغاز کردم و این همکاری تا فروردین ۱۳۹۱ ادامه یافت.
از مرداد ماه ۱۳۹۱ تا اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ به عنوان دبیر تحریریه فصلنامه خاص شدم. از ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۲ تا خرداد ماه ۱۳۹۷ در موسسه و روزنامه همشهری مشغول به کار بودم. در آذر ماه ۱۳۹۵ موفق به اخذ مجوز ماهنامه چراغ روشن از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شدم که ۸ شماره چاپی و سه شماره الکترونیکی منتشر کردم. در آذر ماه ۱۴۰۰ مجوز این ماهنامه در دولت سیزدهم به مجوز پایگاه خبری صدای چراغ روشن تبدیل شد. این پایگاه خبری هم اکنون به فعالیت خود ادامه می دهد.
در اردیبهشت سال ۱۳۹۹ موفق به اخذ مجوز ماهنامه الکترونیکی چراغ امید از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شدم که در اسفندماه ۱۴۰۰ با موافقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم تبدیل به پایگاه خبری صدای چراغ امید نیوز شد.
در شهریور ماه ۱۳۹۳ موفق به اخذ کارشناسی از دانشگاه جامع علمی کاربردی شدم. همچنین مدرک کارشناسی ارشد خود را در آبان ماه ۱۳۹۸ از دانشگاه آزاد اسلامی تهران شرق دریافت کردم.
از سال ۱۳۹۵ تا سال ۱۳۹۸ به عنوان خبرنگار شورای شهر فعالیت می کردم. از سال ۱۳۹۵ تا سال ۱۴۰۱ به عنوان خبرنگار پارلمانی در مجلس حضور داشتم.

_چه انگیزه‌ای شما را برای اندیشه به عضویت در مجلس تشویق کرد؟

فکر می کنم با توجه به اینکه مقام معظم رهبری در سخنرانی چند سال پیش خود فرمودند وارد دهه پنجم انقلاب می شویم و گام دوم، چهل سال دوم انقلاب را باید برداریم، این انگیزه من را بر آن داشت تا وارد عرصه انتخابات مجلس دوازدهم بشوم.

چه تجربیات و دانشی برای نقش نماینده در مجلس دارید؟

بنده سابقه بیش از  ۷ سال حضور بعنوان خبرنگار پارلمانی را دارم و بعنوان خبرنگار در مجالس دهم و یازدهم با نمایندگان مختلف مصاحبه کردم و مشاور رسانه ای برخی از نمایندگان بودم.

_ چه برنامه‌ها و اهدافی برای توسعه و پیشرفت شهر ملایر دارید؟

از ظرفیت شهر ملایر همانند برخی از شهرهای ایران متاسفانه استفاده نشده است. شهر ملایر ظرفیتهای اقتصادی فراوانی دارد مثل باغهای انگور که باز هم باید گفت متاسفانه بدلیل شرایط اقتصادی کشور دچار خشکسالی شده است. بنده اگر با رای مردم ملایر افتخار حضور بعنوان نماینده را پیدا کنم قطعا با ارائه طرحهای مختلف در مجلس و با رایزنی با کارشناسان و خبرگان در این حوزه ها تمام تلاش خود را خواهم کرد که با توسعه محصولات کشاورزی و همچنین محصولات چوبی شهر ملایر با دولت رایزنی های لازم را انجام دهم.

_ چه برنامه‌هایی برای حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شهر ملایر دارید؟

حل مشکلات و معضلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی که البته کار یک شب یا دوشب یا یک دوره نیست. شهر ملایر نیز به مانند سایر شهرهای کشور عزیزمان ایران برای حل مشکلات و معضلات شهر باید مردم همکاری و همفکری کنند و مردم شهر و روستاها را در حل شدن مشکلات سهیم کرد و به آنها بها داد و خود مردم نقش عمده را ایفا کنند.

_ چه برنامه‌هایی برای ارتقای سطح زندگی شهروندان و افزایش رفاه اجتماعی دارید؟

ملایر در سالهای اخیر از لحاظ توسعه در زمینه های مختلف رشد چندانی نکرده است ولی قابلیت و ظرفیت توسعه همه جانبه را دارد. مهمترین کار از زمان مرحوم عمویم مهدی شاملو محمودی این بود که ملایر قابلیت استان شدن را دار و باید با همکاری و همفکری دولت محترم تبدیل به استان شود. زمانی که ملایر تبدیل به استان شود بودجه های عمرانی، فرهنگی، اقتصادی شهر بیشتر شده و می تواند راههای توسعه را زودتر و سریعتر طی کند.

_ چگونه قصد دارید با مشکلات محیط زیست موجود در شهر ملایر برخورد کنید؟

باید از خود مردم در حل مشکلات این حوزه استفاده کرد  وبا تشکیل ان جی او ها و کانونها می توان این مشکلات را حل کرد بنده این قول را به مردم ملایر می دهم در صورتی که نماینده هم نشوم بعنوان یک روزنامه نگار با تشکیل ان جی اوها و مجوز از نهادهای قانونی و همکاری مردم بخصوص جوانان در حل این مشکلات سهیم باشم.

_ چگونه قصد دارید از منابع مالی شهری و سرمایه‌گذاری‌ها برای توسعه شهر استفاده کنید؟

منابع شهری هر شهر برای خود آن شهر است و نباید در جاهای دیگر هزینه شود بنده اگر با رای مردم بعنوان نماینده انتخاب شوم با توجه به سابقه ای که پدرم بعنوان دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران داشته و سالها در وزارت امور خارجه خدمت کرده است و در کشورهای مثل امارات متحده عربی دوبی بعنوان کنسول بوده و با تجار ایرانی آنجا آشنا می باشد از تجار ایرانی آنجا و ایرانیان مقیم کشورهای دیگر که علاقمند به سرمایه گذاری در ایران و ملایر هستند دعوت و با همکاری وزارت صمت راههای سرمایه گذاری را برای آنها تسهیل می کنم تا در توسعه شهر و روستا اثر گذار باشد.

_ نظر شما درباره مشارکت شهروندان در فرایند تصمیم‌گیری‌های شهری چیست؟

حتما لازم است و این مشارکت در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و زیر بنای انقلاب اسلامی بوده است و نظر بنده اصل شورا باید بصورت کامل وجدی پیاده شود تا مشارکت شهروندان تحقق یابد.

_ چگونه قصد دارید با مشکلات معاشرتی و اجتماعی شهری مقابله کنید؟

در پاسخ به پرسش قبلی عرض کردم با تحقق کامل اصل شوراها و سهیم کردن مردم با این مشکلات می توان مقابله کرد بنده اگر افتخار حضور بعنوان نماینده را پیدا کنم در تصویب قوانینی که به این فرایند کمک بیشتری کند، تلاش کنم.

چه اقداماتی برای حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوای شهر دارید؟

در ابتدا باید بگویم شهرستان ملایر به مانند شهرهای آلوده ایران مثل تهران، اراک، اهواز آلودگی آنچنانی ندارد و هوای نسبتا پاکیزه و عالی دارد اما برای اینکه در سالهای بعد با توسعه و رواج صنعتی شدن، شهر دچار آلودگی مانند تهران و شهرهای دیگر آلوده نشود با تشکیل ان جی اوها و ایجاد کانونهای فرهنگی و آموزشی و ایجاد فرصت شهروندان در استفاده از دوچرخه و وسایل عمومی تلاش خواهم کرد.

_ نظر شما درباره توسعه فرهنگی و ورزشی و ارتقاء سطح فرهنگ و سبک زندگی شهروندان است؟

متاسفانه در این ۴۵ سال بعد از انقلاب تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نمایندگانی که می توانستند در زمینه فرهنگی در این شهر اقداماتی بکنند در حد شعار باقی مانده و شهر ملایر در زمینهای گوناگون از بسیاری شهرهای مجاور خود عقب تر مانده است بنده با صبغه فرهنگی و ارتباطاتی که دارم سعی می کنم با همکاری وزارت ورزش و جوانان و وزیر ورزش که خود یک ملایری است در جهت توسعه فرهنگی و ورزشی شهر کوشا باشم و این نوید را به جوانان میدهم که چه نماینده بشوم و چه نشوم درخواست نهادی و کانونی قانونی با مجوز از نهادهای قانونی و با حضور جوانان ۱۸ تا ۴۰ سال را تاسیس خواهم کرد.

_ چگونه قصد دارید با مشکلات بیکاری و رفاه اجتماعی در شهر مقابله کنید؟

معضل بیکاری فقط مختص شهر ملایر نیست و این معضل بزرگ کشور است و باید قوه مقننه با نظارت مستمر و قانونگذاری دولت را در جهت کمتر شدن این معضل و رفع دغدغهای شهروندان در این زمینه یاری کند.

_ چگونه قصد دارید از تکنولوژی و فناوری برای ارتقای خدمات شهری و زندگی شهروندان استفاده کنید؟

شهر ملایر به مانند سایر شهرهای کشور باید راههای فناوری اطلاعات و ارتباطات را هرچه زودتر و سریعتر طی کند تا ارائه خدمات به شهروندان آسانتر باشد و بنده بعنوان یک روزنامه نگار اگر توفیق حضور در مجلس را با رای مردم پیدا کنم باید بگویم که در تسهیل کردن این راه کمک شایانی به مردم ملایر و همشهریان عزیز خود خواهم کرد.

تا از تکنولوژی و فناوری دنیا استفاده صحیح و درستی نکنیم نمی توان به سر منزل نهایی رسید و بنده اگر توفیق حضور در مجلس را پیدا کنم بنده در مجلس با تصویب قوانین و استفاده صحیح از تکنولوژی درای ارتقای خدمات شهری وزندگی شهروندان تلاش مضاعفی انجام خواهم داد‌.

_ چه برنامه‌هایی برای توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل و رفاه شهروندان شهر ملایر دارید؟

با تصویب قوانین مناسب در مجلس و نظارت بر عملکرد شهرداری به توسعه حمل و نقل و رفاه همه شهروندان در حد توان خود کمک خواهم کرد.

ملایر به مانند شهرهای بزرگ ایران و تهران مشکل ترافیک آنچنان ندارد اما برای مشکلات حمل ونقل با تصویب قوانین در مجلس و همکاری کمیسیون های مربوطه و وزارت صمت و شهرداری ملایر سعی خواهم کرد که از ظرفیت حمل ونقل جدید و مدرن برای شهر استفاده کنم.

چگونه قصد دارید فرصت‌های شغلی و توسعه اقتصادی را در شهر ملایر ترویج دهید؟

از ظرفیت بخش خصوصی با همکاری دولت و تسهیل قوانین برای استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای بهبود زیرساخت ها که معضل کل کشور است استفاده می کنم.

_ چگونه از فناوری‌های نوین برای توسعه اقتصادی شهر استفاده می کنید؟

البته این وظیفه بر عهده دولت است اما برای کمک ویاری دولت به نظر اینجانب می توان با تشکیل ان چی او ها و کانون جوانان ملایر که نوید آن را در برنامه های انتخاباتی خود داده ام از ظرفیت جوانان مستعد ملایری جهت ایجاد شغل های جدید با فناوریهای نوین برای توسعه اقتصادی شهر استفاده کرد و معضل بیکاری راهم تا حدودی حل کرد.

_ نظر شما درباره حقوق شهروندان چیست؟

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به حقوق شهروندان احترام گذاشته است و بنده نیز بعنوان نماینده مجلس باید به این اصول وفا دار باشم چرا که در مجلس به آن قسم خورده ام و اگر قانون اساسی به طور کامل پیدا شود تمامی این حقوق رعایت می شود.

_ چه برنامه‌هایی برای بهبود زیرساخت‌های شهری از جمله برق، آب و فاضلاب دارید؟

شخص من به تنهایی نمی تواند از لحاظ قانونی برای شهر ملایر برنامه ریزی کند و تنظیم برنامه برای توسعه شهر همکاری وهمراهی همه دستگاههای اجرایی و همیاری خود مردم را می طلبد.

_ چه برنامه‌هایی برای توسعه فرهنگی و آموزشی جامعه و تقویت روابط اجتماعی دارید؟

در پاسخ هایم اگر دقت کرده باشید به همراهی و همیاری خود مردم تاکید کرده ام وقتی مردم در صحنه باشند وبا کمک و همفکری آنها و توکل بر خداوند می توان مشکلات را حل کرد و من به امید سخن خود اعتقاد و ایمان دارم وهمچنین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران هم به حضور مردم در صحنه با اصل شورا تاکید نموده است.

_ برنامه‌ها و اهداف شما برای توسعه اقتصادی شهر ملایر چیست؟

با شناسایی امکانات اقتصادی ملایر مثل مبل و منبت که از ظرفیت آن به خوبی و درستی استفاده نشده است یا در این مدت که در شهر بودم و بازدید می کردم به انجمن صادراتی کشمش برخورد کردم که می توان از ظرفیت آن برای صادرات استفاده کرد یا دیگر محصولات کشاورزی ملایر که ظرفیت آنها برای توسعه اقتصادی مغفول مانده است البته در اینجا باید بازهم این نکته را یادآور شوم وتاکید کنم کار نماینده و وظیفه نماینده اجرایی و ستادی نیست و نماینده وظایفش نظارت و قانون گذاری است و من بعنوان نماینده تمام تلاش و سعی خودرا بکار می گیرم که با استفاده بهینه از این دو وظیفه اساسی و حساس قوه مجریه و دولت را جهت سهولت کارها و اقدام های اجرایی برای توسعه اقتصادی و تولید که همیشه و هرسال شعار مقام معظم رهبری است یاری و کمک کنم.

_ چگونه قصد دارید مشکلات زیرساختی و اجتماعی شهر ملایر را حل کنید؟

حل این مشکلات وظیفه ارگانهای اجرایی و شهرداری است و بنده اگر نماینده شوم تمام تلاش خود را خواهم کرد که طرح ویا لایحه جامع شهری که درآن به نقش بیشتر خود مردم در اداره شهر و روستای خود می پردازد را اجرایی کنم که با اجرایی کردن این لایحه می توان بخش زیادی از مشکلات زیر ساختی و اجتماعی را حل کرد.

_ چه اقداماتی برای ترویج کسب و کارهای کوچک و متوسط در شهر ملایر پیش‌بینی کرده‌اید؟

با قانونگذاری مناسب در مجلس و نظارت می توان به ترویج کسب و کارها کمک کرد الان مدتی دولت در مجوز به کسب و کار های مختلف فوری عمل می کند ودر سریعترین زمان ممکن مجوز کسب و کار ها را صادر کند. اینجانب اگر توفیق حضور در مجلس را با کسب آرا سروران خودم مردم شهر ملایر بعنوان نماینده انتخاب شوم در نظارت بر صدور این مجوز ها وهمچنین بازهم قانونگذاری در تاسیس کسب و کارهای بروز دنیا اقدام خواهم کرد.

چگونه قصد دارید با مشکلات فرهنگی و اجتماعی در شهر ملایر مقابله کنید؟

بازهم تاکید می کنم من بعنوان نماینده آینده مجلس فقط وظیفه ام نظارت بر کار دستگاههای اجرایی و قانون گذاری صحیح است و مجلس ونمایندگان در این ۱۱ دوره با دخالت در کار اجرایی و گرفتار شدن این وظایف اصلی را فراموش و دخالتهای بیجا و نادرست در امور اجتماعی می کنند که برخی زمانها شان و جایگاه خور را فراموش می کنند.

چگونه برنامه‌هایی برای حفظ محیط زیست و بهبود کیفیت زندگی شهروندان ملایر دارید؟

قوانین بروز دنیا و نظارت بر اجرایی قوانین با این مشکلات می توان مقابله کرد من با حضور مستمر در حوزه انتخابیه و سرکشی به ارگانهای مختلف و پای نشستن سخنان مردم و ارباب با این مشکلات مقابله و مبارزه خواهم کرد بنده کسی هستم تا یک مشکل حل نشود و شهروندان راضی و خشنود نشوند در حل مشکلات ودر حد توان آنها را یاری می کنم.

نظر شما درباره ارتقاء سطح آموزش و پژوهش در زمینه‌های مختلف در شهر ملایر چیست؟

تا آموزش و پژوهش در کشور جدی نشود نمی توان سطح آموزش و پژوهش را ارتقا داد. تلاش می کنم با تصویب قوانین این سطح را بالا ببرم.

برنامه‌های شما برای توسعه شهر ملایر و ارائه خدمات به شهروندان چیست؟

فکر می کنم در پرسش های قبلی به این پرسش شما پاسخ کامل و جامعی را دادم ایجاد فرصت شغلی و توسعه اقتصادی شهر وظیفه اش با دولت و شهرداری است و بنده با نظارت بر این نهدها و ارگانها در تحقق توسعه اقتصادی شهر و ایجاد فرصت های شغلی اهتمام خواهم ورزید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.