شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Thursday, 25 July , 2024
امروز : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 21055
  پرینتخانه » اجتماعی تاریخ انتشار : 22 مرداد 1401 - 16:59 | 157 بازدید | ارسال توسط :

سرانه تولید پسماند در تهران به ازای هر شهروند ۷۶۴ گرم است

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: طبق گزارش طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران، سرانه تولید پسماند در شهر تهران ۷۶۴ گرم است که این میزان از سرانه تولید پسماند در جهان که حدود ۶۰۰ گرم است، بالاتر است.

سرانه تولید پسماند در تهران به ازای هر شهروند ۷۶۴ گرم است

به گزارش صدای چراغ امیدنیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند، پیرو تفاهم نامه همکاری بین شهرداری تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی، جمعی از مدیران این معاونت با همراهی محمد مهدی عزیزی، مدیرعامل ، شادی مالکی، معاون هماهنگی و ارزیابی امور مناطق ،حسین حیدریان، معاون پردازش و دفع و تعدادی از کارشناسان سازمان از بخش های مختلف و دستاوردهای سازمان پسماند بازدید کردند.
در جلسه ای که درحاشیه این برنامه و قبل از بازدید برگزار شد، محمد مهدی عزیزی در خصوص زمینه های همکاری متقابل این سازمان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: یکی از رویکردهای جدید این سازمان استفاده از طرح های فناورانه و نوآورانه در مدیریت پسماند پایتخت بوده که در این زمینه امیدواریم با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سطح کلیه فعالیت ها و پروژه های زیست محیطی این سازمان بیش از پیش ارتقاء یابد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با تاکید بر به روزرسانی ابزار و تجهیزات مدیریت پسماند شهر تهران گفت: طبق گزارش طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران سرانه تولید پسماند در شهر تهران ۷۶۴ گرم است که این میزان از سرانه تولید پسماند در جهان که حدود ۶۰۰ گرم است، بالاتر است. از این رو، امیدواریم با جلب همکاری ارگان های برون سازمانی و کاربرد روش های بدیع در مدیریت پسماند این میزان به حد استاندارد برسد.
در ادامه شادی مالکی با اشاره به ضرورت بهره مندی از آخرین دستاورد‌ها و نوآوری‌ها در زمینه بازیافت زباله و همچنین گسترش فرهنگ تفکیک پسماند در مبداء در پایتخت اظهار داشت: فراهم کردن زیرساخت های مشارکت پذیری از قبیل کاربرد طرح های تشویقی نوین ما را به این هدف نزدیکتر خواهد کرد که البته این مهم با آگاهی و شناخت از فن آوری‌های نوین و بستر سازی در خصوص تفکیک پسماند در مبدا ، ایجاد زمینه های لازم جهت ارائه ایده از جانب محققان و نخبگان حوزه‌های مرتبط و تعامل موثر بین مراکز علمی و پژوهشی میسر خواهد بود.
در پایان این نشست و پس از بررسی امکان همکاری مشترک و زمینه های حمایت معاونت علمی و فناوری از پروژه های بخش خصوصی سازمان مدیریت پسماند، مهمانان حاضر به منظور آشنایی با روند مدیریت پسماند شهر تهران در مقصد از قسمت های مختلف مجتمع پردازش و دفع آرادکوه شامل خطوط پردازش پسماند ، سایت تخمیر و پالایش کمپوست ، سامانه ریجکت سوز و تصفیه خانه شیرابه بازدید کردند و از توضیحات کارشناسان مربوطه بهره مند شدند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.