شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Wednesday, 22 May , 2024
امروز : چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 18944
  پرینتخانه » بین الملل, خبر ویژه تاریخ انتشار : 03 تیر 1401 - 21:37 | 476 بازدید | ارسال توسط :

سخنرانی رهبر چین در گفت و گوی عالیرتبه توسعه جهانی

شامگاه روز جمعه ۲۴ ژوئن شی جین پینگ رئیس جمهور چین به صورت ویدیویی میزبانی گفتگوی عالی رتبه توسعه جهانی را برعهده گرفت و  سخنرانی مهمی ایراد کرد.

سخنرانی رهبر چین در گفت و گوی عالیرتبه توسعه جهانی
به گزارش چراغ امید؛ شی جین پینگ خاطرنشان کرد: زمانی که مردم همه کشورها زندگی خوبی داشته باشند، شکوفایی پایدار می‌شود، امنیت تضمین خواهد شد و حقوق بشر پایه و اساس درست خواهد داشت. ما باید توسعه را در مرکز دستور کار بین المللی قرار دهیم، با اجرای دستور کار توسعه پایدار سال ۲۰۳۰ سازمان ملل، یک اجماع سیاسی ایجاد کنیم که همه به توسعه اهمیت دهند و همه کشورها به دنبال همکاری باشند.

شی جین پینگ خاطرنشان کرد که در حال حاضر، اپیدمی دستاوردهای چندین ساله توسعه جهانی را بلعیده است، اجرای برنامه ۲۰۳۰ سازمان ملل برای توسعه پایدار با مانع مواجه شده است، شکاف بین شمال و جنوب همچنان در حال افزایش است. امنیت غذایی و انرژی دچار بحران شده است. برخی کشورها مسائل توسعه را سیاسی و به حاشیه می‌برند و با اعمال تحریم‌های افراطی به ایجاد تفرقه و تقابل عمدی می پردازند. این درحالی است که تمایل مردم همه کشورها برای صلح، توسعه و همکاری، اراده کشورهای بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه برای اتحاد و خودسازی قوی تر شده است و دور جدید علم و دانش انقلاب فناوری و تحول صنعتی فرصت های بیشتری را برای همه کشورها به ارمغان خواهد آورد.

شی جین پینگ تاکید کرد که این یک دوران پر از چالش و دورانی پر از امید است. ما باید روند کلی توسعه جهان را بشناسیم، اعتماد خود را تقویت کنیم و بر اساس آن عمل کنیم. ما باید یک طناب واحد تشکیل دهیم و نیروها را برای ارتقای توسعه جهانی و ایجاد الگوی توسعه فراگیر و تعادل، هماهنگی و فراگیر، برد-برد و شکوفایی مشترک گرد هم آوریم.

شی جین پینگ خاطرنشان کرد که تنها از طریق همکاری می توانیم کارهای بزرگ و خوب را در بلندمدت انجام دهیم. کشورهای توسعه‌یافته باید به تعهدات خود عمل کنند، کشورهای در حال توسعه باید همکاری‌ها را عمیق‌تر کنند، و کشورهای شمال و جنوب باید در یک سو حرکت کنند تا مشترکاً روابط مشارکتی توسعه جهانی با همبستگی، برابری، تعادل و منافع جهانی ایجاد شود و هیچ کشور یا فردی در این میان فراموش نشود.

رهبر چین خاطرنشان کرد که چین همیشه عضوی از خانواده بزرگ کشورهای در حال توسعه بوده است. چین اقدامات عملی را برای ادامه حمایت از دستور کار سال ۲۰۳۰ سازمان ملل برای توسعه پایدار اتخاذ خواهد کرد. چین سرمایه گذاری در همکاری های توسعه جهانی را افزایش خواهد داد، صندوق کمک به همکاری جنوب-جنوب را به “صندوق توسعه جهانی و همکاری جنوب-جنوب” ادغام و ارتقاء خواهد داد، سرمایه گذاری در صندوق صلح و توسعه چین و سازمان ملل متحد را افزایش خواهد داد و از همکاری های جهان در این زمینه حمایت خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.