شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Thursday, 25 July , 2024
امروز : پنج شنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 19602
  پرینتخانه » بین الملل تاریخ انتشار : 18 تیر 1401 - 12:06 | 162 بازدید | ارسال توسط :

داشتن یک زندگی سعادتمندانه بزرگترین حق بشر است

شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین می‎گوید که داشتن یک زندگی سعادتمندانه بزرگترین حق بشر است و این اظهارات وی معنایی جدید به توسعه اهداف حقوق بشری چین در عصر جدید داده است.

داشتن یک زندگی سعادتمندانه بزرگترین حق بشر است
حفاظت از جان، ارزش و کرامت انسانی و تحقق برخورداری همگان از حقوق بشر از اهداف مشترک جامعه بشری است. حقوق بشر یک مفهوم انتزاعی و دور نیست، بلکه باید در زندگی شاد مردم عادی، و در پیشرفت هایی که در زندگی روزمره شناخته و لمس می شود، تجسم یابد. به جایگاه مسلط مردم در راه حقوق بشر پایبند باشیم، منافع مردم را در اولویت قرار دهیم، بگذاریم مردم زندگی خوبی داشته باشند، ثمرات توسعه را هر چه بیشتر و عادلانه تر به نفع  همه مردم کنیم و به همه اجازه دهیم تا  خود را  بهتر توسعه دهند و زندگی سعادتمندی داشته باشند، برای اینکه همه بتوانند از ترس و تهدید رهایی داشته باشند، جوهره تحقق حقوق بشر کاملتر برای همه است.

هدف از احترام و حمایت از حقوق بشر این است که مردم بتوانند زندگی شاد و با عزت داشته باشند. شی جین پینگ تاکید کرد: اینکه وضعیت حقوق بشر یک کشور خوب است یا نه بستگی به این دارد که آیا منافع مردم آن کشور  حفظ شود و احساس دریافت، سعادت و امنیت مردم تقویت شود یا خیر. این مهم ترین معیار برای آزمون وضعیت حقوق بشر یک کشور است.» چه کسی  می تواند حرف اول  را در مورد حقوق بشر بزند؟ ارزیاب حقوق بشر یک کشور کیست؟ این پرسش تنها یک پاسخ دارد: مردم آن کشور. امروزه بیش از ۱٫۴ میلیارد نفر در چین به زندگی با رفاه نسبی  دست یافته اند و اشتیاق مردم چین برای زندگی بهتر دائما در حال تبدیل شدن به واقعیت است و گرم ترین و قدرتمندترین پشتیبانی را برای توسعه آرمان حقوق بشر چین فراهم می کند.

حقوق بشر اساس حکومت داری خوب است. در ۱۰ سال گذشته، کمیته مرکزی حزب کمونیست چین با محوریت رفیق شی جین پینگ، دستاوردهای تاریخی در زمینه حقوق بشر در کشور به دست آورده است و ارتقای مستمر استانداردهای زندگی شاد مردم را به پیش سوق داده  است. زندگی شاد در رفع کلی فقر مطلق منعکس می شود. مردم چین به طور کامل با دوران کمبود پوشاک، غذا و دیگر نیازهای زندگی  وداع کرده اند و دیگر سالهای قحطی و افسردگی وجود نخواهد داشت.

زندگی شاد در این کشور در گسترش صحنه توسعه منعکس شده است.  مجموعه ای از اقدامات اصلاحی متعهد به ایجاد محیطی توسعه عادلانه است، به طوری که افراد بیشتری فرصت تغییر سرنوشت و ایفای استعدادهای خود را داشته باشند.

زندگی شاد در صلح بلندمدت کشور منعکس می شود. تقویت  ساخت چین امن و قانونمدار، حفظ ثبات اجتماعی درازمدت، حفاظت موثر از ایمنی جان و مال مردم… در توسعه یکپارچگی شکوفایی ملی، جوان سازی ملی و شادی مردم، چین تلاش می کند تا مردم زندگی شادی داشته باشند و با معیار زندگی شاد مردم، توسعه حقوق بشر را ترویج دهد، این اقدامات برای همه مشاهده میشود و نتایج آن برای همیشه در تاریخ ثبت خواهد شد.

حقوق بشر تاریخی، ملموس و واقع بینانه است و نمی توان بدون شرایط اجتماعی و سیاسی و سنت های تاریخی و فرهنگی کشورهای مختلف از حقوق بشر صحبت کرد. زندگی شاد صدها میلیون نفر واضح ترین گواه بر توسعه آرمان حقوق بشر در  چین است.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.