شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Saturday, 20 July , 2024
امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 19014
  پرینتخانه » خبر ویژه, یادداشت تاریخ انتشار : 05 تیر 1401 - 13:25 | 201 بازدید | ارسال توسط :

تاثیر گذاری نشست گروه بریکس بر اقتصاد و توسعه دیگر کشورها

شش کشور گروه بریکس و کشورهای دیگر به عنوان ناظر و شرکت کننده در چهاردهمین نشست سران بریکس گرد هم جمع شدند. این اجلاس نقش قابل توجهی در اقتصاد دنیا ایفا می کند زیرا کشورهای عضو بریکس ۳۰ درصد از اقتصاد دنیا را در اختیار دارند و رشد پرشتاب اقتصاد و نفوذ در امور جهانی از جمله خصوصیات این گروه به شمار می رود که حامی کشورهای در حال توسعه و برقرار کننده تعادل و عدالت اقتصادی هستند.

تاثیر گذاری نشست گروه بریکس بر اقتصاد و توسعه دیگر کشورها

آنها می توانند نقش سازنده و توسعه گرا در پیشرفت دیگر کشورها هم ایفا کنند. همچنین نیازهای خود و کشورهای همراه در این نشست را حل کنند. این اجلاس با موضوع مشارکت و توسعه جهانی برگزار شده است، وقتی نشستی بر اساس دستورالعمل اقتصادی باشد، تصمیم گیری های مهم اقتصادی نیز گرفته و اجرایی می شود که بر اقتصاد و توسعه دیگر کشورها نیز تاثیر دارد.
میزبانی این نشست را چین عهده دار بود که از منظر اقتصادی و اجتماعی کشور بسیار بزرگی به حساب می آید و شاخص بالایی در پیشرفت و توسعه اقتصادی دارد. بنابراین دیری نمی گذرد که کشور چین از نظر اقتصادی رتبه اول جهان را کسب خواهد کرد. به طور قطع با این ویژگی ها وقتی چین هدایتگر و نفر اول این نشست بوده است، منافع و مزایای خوبی برایش به دنبال خواهد داشت. این در حالی است که ارتباط بین سایر کشورها و اعضای بریکس و برنامه ریزی هایی که دارند، می تواند باعث پیشرفت چین و سایر کشورهای اعضا شود.
چین و کشورهای عضو گروه بریکس اهدافی همچون توسعه و پیشرفت در حوزه اقتصاد را در دستورالعمل خود قرار داده اند ودنبال می کنند. این مهم باعث می شود در کنار این گروه، کشورهای همراه شرکت کننده در چهاردهمین نشست سران بریکس نیز از توسعه و پیشرفت در حوزه اقتصادی بهره ببرند. این کشورها با داشتن اهداف مشترک می توانند رابطه تنگاتنگ و نزدیکی را برپا کنند و از این روابط برای پیشرفت و توسعه اقتصادی استفاده کنند.
کشورهای در حال توسعه و رشد گروه بریکس در تجارت، سرمایه گذاری و تولید مشارکت دارند و این مشارکت کمک می کند تا تولید ارزانتر و کارآمدتر به دست مصرف کننده برسد. سرمایه گذاری مشارکتی آنها به صورت سیال در حال حرکت است. کشورهایی که با یکدیگر در ارتباط هستند می توانند در همه حوزه های مشارکتی به خصوص قسمت دولتی در سرمایه گذاری، صادرات، واردات و تولید به یکدیگر کمک و یاری کنند تا کالاهای مرغوب به دست مصرف کننده برسد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.