شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Saturday, 15 June , 2024
امروز : شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 21151
  پرینتخانه » اجتماعی تاریخ انتشار : 25 مرداد 1401 - 13:31 | 130 بازدید | ارسال توسط :

ایجاد توسعه پایدار با توانمندسازی بانوان ایجاد می شود

🔺سوده نجفی عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با هدف تعامل و احصاء مشکلات مردم در مناطق، به همراه شهردار منطقه ۲۰ با شهروندان ملاقات رو در رو داشت و خواسته ها و مطالبات آنان را بررسی و رسیدگی کردند.

ایجاد توسعه پایدار با توانمندسازی بانوان ایجاد می شود

🔺به گزارش صدای چراغ امیدنیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰؛ نجفی در نشست صمیمانه با بانوان فعال، نخبه و کار آفرین منطقه ۲۰، پس از استماع صحبتهای آنان گفت: در ادوار گذشته شهرداری تهران سازمانی با رویکرد خدماتی محسوب می شد که خوشبختانه با فعالیت های انجام شده، این رویکرد تغییر کرده و شهرداری به یک نهاد اجتماعی تبدیل شده است.
🔺عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه ایجاد توسعه پایدار با توانمندسازی بانوان ایجاد می شود ادامه داد: در این دوره ازمدیریت شهری به استفاده از توانمندی های بانوان توجه ویژه شده است؛ اما برخی از مسائل مطرح شده از حیطه اختیارات شورای شهر خارج است و باید در سطح ملی پیگیری شود.
🔺نجفی با اشاره به اینکه ضرورت راه اندازی بازارچه های دائمی به منظور عرضه محصولات بانوان کار آفرین در مناطق یکی از مهمترین مواردی است که تا حدود زیادی می تواند مشکلات بانوان را رفع کند عنوان کرد: زمانی که تولید محصول انجام می گیرد تا زمانی که بازاری برای فروش و عرضه وجود نداشته باشد اتفاق موثری رقم نخواهد خورد .
🔺 رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با تاکید بر توجه به موضوع کارافرینی اجتماعی گفت: ایجاد اشتغال علاوه بر رفع مشکلات اقتصادی موجب کاهش آسیب های اجتماعی نیز خواهد شد از این رو ضرورت دارد بسترهای لازم برای این امر در شهر فراهم شود.
🔺او همچنین در خصوص بسترسازی و ایجاد زیرساخت های لازم برای استفاده معلولان و افراد کم توان از اماکن شهری اظهار کرد: رفع این چالشها قطعا یک ماهه و یک ساله برطرف نخواهد شد و نیاز به اقدامات بلند مدت دارد که البته در این دوره اقداماتی در این خصوص صورت گرفته است.
🔺عضو شورای شهر با اشاره به این که توجه به سلامت روان شهروندان یکی دیگر از موارد حائز اهمیتی است که در کمیته سلامت مطرح و پیگیری شده است، ادامه داد: در این دوره اداره کل سلامت موظف شده در سرای محلات و خانه های سلامت جهت اهمیت و توجه سلامت روان به افراد خدمات مشاوره ارائه دهد.
🔻سید محمد ناظم رضوی شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بانوان گفت: با توجه به نیازهای بانوان این منطقه در خصوص زیرساخت های حوزه زنان، پیشنهاد آماده سازی بوستان بانوان شماره ۲ در بخشی از بوستان جانبازان و اختصاص اعتبار از سوی شهرداری تهران بررسی شده است.
🔻ناظم رضوی افزود: مجموعه های شهربانو و بوستان های بانوان از ظرفیت های مهم شهرداری برای بهبود کیفیت زندگی بانوان می باشد و این منطقه در راستای ارائه خدمات رفاهی به بانوان در راستای ارتقاء سرانه ورزشی این قشر اقدام خواهد کرد.
🔻او با اشاره به اهمیت رسیدگی به امور بانوان سرپرست خانوار افزود: در حال حاضر ۱۴ مرکز کوثر در این منطقه برای خوداشتغالی زنان سرپرست خانوار فعالیت می کند.
🔻ناظم رضوی با بیان اینکه این منطقه اقدامات خوبی در خصوص حمایت از برنامه های استارت آپ از جمله تخصیص مکان برگزاری و اعتبارات برای اجرای برنامه شهردخت انجام داده است اظهار داشت: این برنامه برای اولین بار در این منطقه با ارائه ١٠٠ اثر برتر همراه بود و ۲۰ ایده سرمایه پذیر وارد فرایند حمایت خواهند شد.
🔻شهردار منطقه بیان کرد: به منظور حمایت از خوداشتغالی بانوان، با توجه به اجرای طرح بازآفرینی محله نفرآباد، امکان احداث بازارچه دائمی در این محله فراهم خواهد شد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.