شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Thursday, 18 July , 2024
امروز : پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 19003
  پرینتخانه » استانها, خبر ویژه تاریخ انتشار : 05 تیر 1401 - 12:59 | 119 بازدید | ارسال توسط :

اولین جلسه اجرایی بیمه اجتماعی اهالی فرهنگ و هنر و اصحاب رسانه برگزار شد

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر استان البرز گفت: با تدابیر اتخاذ شده افرادی که شرایط بیمه شدن در صندوق هنر را ندارند بیمه اجتماعی می شوند.

اولین جلسه اجرایی بیمه اجتماعی اهالی فرهنگ و هنر و اصحاب رسانه برگزار شد

به گزارش خبرنگار چراغ امید؛ در جلسه اجرایی بیمه اجتماعی، اهالی فرهنگ و هنر، ورزشکاران واصحاب رسانه که با حضور بشیری مدیر صندوق در استان البرز، عباس زاده رئیس خانه مطبوعات، نوروزی معاون فرهنگی ارشاد در سالن گفتگوی اداره کل ارشاد برگزار شد، بشیری اظهار کرد : تدابیری اندیشه شده تا افرادی که امکان ثبت نام در صندوق هنر را ندارند بتوانند بیمه اجتماعی اصحاب فرهنگ، ورزشکاران و‌ هنرمندان را داشته باشند.

این مقام مسئول اذعان کرد: بیمه فوق را به نام بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر نیز می شناسند، بدین جهت که تا کنون بشترین اعضای آن را روستاییان، عشایر و کشاورزان زحمت‌کش کشورمان تشکیل می‌دادند.

بشیری گفت: تشکیل صندوق بیمه روستایی و عشایر بر اساس قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین در سال ۱۳۸۳ تصویب‌ شد.
این صندوق کنار تأمین اجتماعی، بازنشستگی کشوری نیروهای مسلح جزو چهار صندوق بزرگ بیمه ای کشور است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی با اشاره به مبلغ حق بیمه حداکثر ۱۳۳ هزار تومان در ماه میباشد، افزود : پرداختی بیمه شده در ماه حداکثر ۱۳۳ هزارتومان است و مابقی مبلغ که حدود ۷۰ درصد است را دولت پرداخت می کند.
وی تصریح کرد:خدمات صندوق سه دسته است شامل۱ مستمری از کار افتادگی برای
افراد تحت پوشش بیمه روستایی که حداقل یک سال سابقه بیمه دارند، چنانچه در اثر کار یا بیماری دچار از کار افتادگی شوند، می‌توانند با مراجعه به کمیسیون پزشکی و پس از تأیید از کارافتادگی کلی توسط پزشک، مستمری از کار افتادگی دریافت کنند. البته شرط دیگر این است که بیمه شده تا پایان سالی که بیماری آن‌ها آغاز شده است یا حادثه‌ای که دلیل از کارافتادگی است رخ داده است، حق بیمه ۹۰ روز را پرداخت کرده باشند.

٢_مستمری پیری یا بازنشستگی
برای دریافت این مستمری شرط سنی وجود دارد. چنانچه بیمه شده ۱۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد و حداقل ۶۵ سال داشته باشد یا اگر سابقه بیمه فرد ۱۰ سال باشد و ۷۰ ساله باشد، این مستمری پرداخت خواهد شد.

۳_مستمری بازماندگان افرادی که در تکفل بیمه شده هستند، پس از فوت او می‌توانند مستمری دریافت کنند.

«۱۵ درصد از درآمد بیمه شده، به عنوان حق بیمه محاسبه می‌شود»دیگر مطلبی بود که بشیری به آن پرداخت و یادآور شد: از این ۱۵ درصد ۵ درصد سهم بیمه شده و ۱۰ درصد باقی مانده، سهم دولت است.

بشیری همچنین در خصوص جا به جایی سابقه بیمه خود در صندوق های مختلف گفت: افرادی که تحت سایر صندوقهای تأمین اجتماعی هستند، می‌توانند با انتقال سابقه خود به بیمه روستایی چنین تغییری را انجام دهند، و بالعکس این موضوع هم امکان‌پذیر است

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.