شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Saturday, 20 July , 2024
امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 26576
  پرینتخانه » اجتماعی تاریخ انتشار : 06 تیر 1402 - 15:36 | 120 بازدید | ارسال توسط :

ارائه خدمات حقوقی رایگان به شهروندان در ۲۲سرای محله

تفاهم نامه مشترک ارائه خدمات حقوقی رایگان به شهروندان در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران امضا شد به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ،تفاهم نامه مشترک معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه‌قضاییه به منظور ارائه خدمات حقوقی رایگان […]

ارائه خدمات حقوقی رایگان به شهروندان در ۲۲سرای محله

تفاهم نامه مشترک ارائه خدمات حقوقی رایگان به شهروندان در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران امضا شد

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ،تفاهم نامه مشترک معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه‌قضاییه به منظور ارائه خدمات حقوقی رایگان به شهروندان در  ۲۲ سرای محله شهر تهران با حضور محمدامین توکلی‌زاده، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مهدی اقراریان، عضو شورای اسلامی شهر تهران و حسن عبدلیان پور، رئیس مرکز وکلا،کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه به امضا رسید.

محمدامین توکلی‌زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در این باره گفت: همرمان با هفته قوه قضاییه و در راستای ارائه خدمات آموزشی به گروه‌های مختلف جامعه و توانمند سازی شهروندان با آگاهی‌بخشی حقوقی و فرهنگ سازی و ارتقای دانش حقوقی آنها، همچنین رویکرد تعاملی با سازمان‌های فعال در حوزه حقوق شهروندی، امضای تفاهم نامه مشترک با مرکز وکلا،کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه‌قضاییه به منظور ارائه خدمات حقوقی رایگان به شهروندان در سطح سراهای محله برای عموم شهروندان به مناسبت هفته قوه‌قضاییه در دستورکار قرار گرفت.

محمدامین توکلی زاده_ معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر (ع)، شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش افزود:این تفاهم نامه به نفع مردم خواهد بود و جزو وظایف ذاتی ما است که بتوانیم به مردم در موضوعات مختلف خدمت کنیم.

توکلی زاده به بُعد تحول نرم افزاری شهر از برنامه‌های اصلی مدیریت شهری در این دوره اشاره کرد و افزود: چنین اقدامات مهمی بدون همکاری، هم افزایی، کار قرارگاهی و در کنار هم قرار گرفتن خادمان مردم در دستگاه‌های مختلف انجام نمی شود و موفقیت در چنین کارها می سرلوحه اقدامات آتی باشد.
وی با بیان اینکه با امضای این تفاهم‌نامه کار در ۲۲ سرای محله آغاز می شود، عنوان کرد: ۳۵۲ سرای محله و خانه های زیر مجموعه این سراها رابطه وسیعی با مردم در سطح محلات برقرار کرده اند. یکی از خدماتی که در این سراها تقدیم مردم می شود حوزه آموزش شهروندی است با شعار رسیدن به شهروند متعالی خدمت رسانی می کند.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه امروز به دلایلی چون پیچیدگی های دنیای مدرن اگر دانش مردم بالا نرود، دچار مشکل می شوند و در پس آن آسیب خواهند دید افزود: یکی از مراکزی که می تواند به بالا بردن دانش شهروندان از آسیب دیدگی آنها جلوگیری کند، مرکز وکلا است و امیدواریم دایره همکاری ها و خدمت رسانی به مردم را به مرور گسترده تر کنیم تا کار به نفع مردم شهر به سرانجام برسد.

تعامل با دستگاه قضائی می‌تواند مشکلات جدی تهران در حوزه اجتماعی را مرتفع کند

مهدی اقراریان، رئیس کمیته نظارت شورا در این نشست گفت: خدا را شاکریم که توفیقی دست داد تا در هفته قوه قضائیه، از طریق تعامل با مجموعه دستگاه قضائی، بتوانیم گامی در جهت ارائه خدمات بی منت به شهروندان تهرانی برداریم.
اقراریان در ادامه با اشاره به سه مسئله مهم که مرکز وکلا می‌تواند در راستای آن‌ها در جهت ارتقاء و آموزش شهروندان یاری رسان باشد افزود: مسئله اول مربوط به مباحث حقوقی است که یکی از رسالت‌های سه گانه است، نکته دوم، موضوع کارشناسی است که مردم را با چالش‌هایی مواجه کرده است که در این خصوص نیازمند راهنمایی هستند و مسئله سوم که متاسفانه یکی از مشکلات جدی شهر تهران در حوزه اجتماعی است، مربوط به حوزه خانواده‌ها است و مشاوره خانواده قوه قضائیه می‌تواند کمک و راهکاری باشد برای اینکه پرونده‌های طلاق را کاهش داده و شاهد شکل گیری صلح و سازش میان زوجین باشیم.
حسن عبدلیان پور رئیس مرکز وکلا،کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه ضمن تبریک هفته قوه قضاییه گفت: یکی از وظایفی که قانون‌گذار راجع به ماده ۱۸۷ قانون برنامه سوم توسعه بر عهده مرکز ما گذاشته است، حفظ و احیای حقوق عامه است.
وی با بیان اینکه در شهری مانند تهران آمار طلاق تقریبا برابر با ازدواج است، تاکید کرد: یک عزم ملی، اقدام جدی و جهادی می خواهد تا در این راستا به خصوص در حوزه مشاوران خانواده رسیدگی شود .
وی افزود: بر این اساس توافقنامه ای صورت گرفت تا در سراهای محله مشاوران حقوقی به مشکلات مردم رسیدگی کنند چرا که آگاهی مردم به قانون و نکات آن بسیار اندک است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.