شعار همیشگی ما؛
۞ چراغ امید روشن است ۞
Saturday, 13 July , 2024
امروز : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳
شناسه خبر : 19343
  پرینتخانه » اقتصادی تاریخ انتشار : 12 تیر 1401 - 12:03 | 115 بازدید | ارسال توسط :

اجرای مفاد قراردادهای میان تجار ایران و سنگال

رئیس اتحادیه تجار، کارفرمایان و صنعتگران سنگال با اشاره به ثبات سیاسی و اقتصادی این کشور با تاکید بر اهمیت قراردادهای میان تجار ایران و سنگال گفت: برای اجرای مفاد این قراردادها ثابت قدم خواهیم بود.

اجرای مفاد قراردادهای میان تجار ایران و سنگال

به گزارش خبرنگار چراغ امید، شیخ سیسه در جریان حضور هیات تجاری از کشور سنگال در اتاق بازرگانی البرز و برگزاری نشستی به منظور آشنایی فعالان اقتصادی این کشور با تجار ایرانی بیان کرد: ایران و سنگال نقاط مشترک زیادی دارند، ما هم دین هستیم و باورهای اعتقادی یکسان داریم.

وی ادامه داد: اعتقاد مردم دو کشور ایران و سنگال بر آن است که می توانند در راه توسعه کشور خود بسیار موثر باشند.

رئیس اتحادیه تجار، کارفرمایان و صنعتگران سنگال بیان کرد:
رئیس جمهور سنگال بر این مسئله تاکید دارد که باید برای قطع وابستگی به دیگر کشورها تلاش شود؛ چون هیچ کشوری بدون استقلال اقتصادی نمی تواند پیشرفت کند، فعالان اقتصادی ایران هم نشان داده اند که چقدر بر اتکا به توانمندی خود ایستادگی دارند.

وی با بیان اینکه سنگال کشوری صلح آمیز بوده و امنیت بسیار بالایی دارد، افزود: این کشور در زمینه ثبات سیاسی و اقتصادی در قاره آفریقا شاخص است و این مهم فرصت خوبی برای گسترش مراودات میان فعالان اقتصادی این کشور و ایران برقرار می کند.

سیسه در ادامه قول مساعد داد که به دنبال این سفر هیات تجاری سنگال به ایران و امضای قراردادهای احتمالی میان فعالان اقتصادی دو کشور برای اجرای آن موارد ثابت قدم باشند.

*وزارت امور خارجه در مراودات تجاری با قاره آفریقا بر اتاق های بازرگانی استانی متمرکز شده است

در ادامه حسین پرورش مسئول میز سنگال در وزارت امور خارجه ایران گفت: مدتی است که ارتباط میان تجار و بخش خصوصی با اتاق های بازرگانی از جمله البرز در دستور کار قرار داده شد.

وی ادامه داد: در قالب برگزاری وبیناری توسط اتاق بازرگانی البرز برای معرفی ظرفیت های اقتصادی سنگال اقداماتی انجام شد.

مسئول میز سنگال در وزارت امور خارجه افزود: سنگال به عنوان اولین کشور با ثبات سیاسی در غرب آفریقا انتخاب شد و می تواند به عنوان دروازه ورود تجار و سرمایه گذاران ایرانی به سمت کشورهای واقع در این منطقه از آفریقا باشد.

وی با اشاره به تصمیم وزارت خارجه در مورد اینکه به جزء اتاق بازرگانی ایران و تهران برای مراودات تجاری با قاره آفریقا بر اتاق های بازرگانی استان ها هم تمرکز شود، گفت: با سفر هیات تجاری سنگال به البرز این تصمیم را عملیاتی کردیم.

پرورش اظهار امیدواری کرد که تجار و فعالان اقتصادی البرز از فرصت حضور هیات تجاری سنگال استفاده حداکثری داشته باشند و قراردادهای مهمی میان طرفین به امضاء برسد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.